Dagrecord gesneuveld, blijft het nog zo warm? Sabine Hagedoren geeft antwoord
Woensdag sneuvelde het dagrecord wat de temperatuur betreft. Is het mooie liedje nu uit? "Het is niet helemaal een eendagsvlieg, want de komende dagen valt het wel mee, maar zulke hoge temperaturen gaan we niet hebben", zegt Sabine Hagedoren.
Woensdag werd een zonovergoten dag, met hoge maxima. "De temperaturen gaan tot 18 of 19 graden, misschien een lokale 20 graden in de Kempen", zei Sabine Hagedoren Sabine Hagedoren is weervrouw bij de VRT. Ze presenteerde haar eerste weerbericht in 1993.
Sabine Hagedoren

Uiteindelijk werd met een temperatuur van 19,8 graden in Ukkel het dagrecord voor 25 februari verbroken. Nooit eerder was het in ons land op die dag zo warm sinds de start van de metingen.
De komende nacht wordt het lichtbewolkt tot helder volgens het KMI. Het meteorologisch instituut verwacht minima van 8 tot 10 graden in Vlaanderen en Brussel.
Weer voor donderdag: 16 à 17 graden
Donderdag gaat met veel wolkenvelden van start. "Misschien zijn er een paar opklaringen in het noordoosten. Het blijft op de meeste plaatsen wel droog."
"De wind gaat iets meer neigen naar zuid tot zuidwest, dus we krijgen iets minder zachte lucht. Maar toch wordt het nog 16 of 17 graden. In de loop van de namiddag komt de zon er meer en meer door."
Vrijdag: beetje neerslag
Vrijdag wordt het 15 à 16 graden. De dag start met brede opklaringen, later volgen er meer wolken. We krijgen dan ook wat neerslag. "Dat gaat niet al te veel zijn. Rond de middag verwachten we de eerste regen aan zee, maar die schuift maar heel traag over het land. De regen bereikt pas 's avonds het zuidoosten. Dan wordt het in het westen al opnieuw mooier, met wat meer opklaringen."
Zaterdag en zondag: nog steeds zacht
Tijdens het weekend moeten we tevreden zijn met 12 graden. "Maar normaal hebben we in deze tijd van het jaar een temperatuur van 8 graden, dus daar zitten we weer boven."
Het wordt ook redelijk zonnig en het blijft zo goed als droog. "Zondagnamiddag is er wel kans op een paar buien."