David Dehenauw ziet stevige onweersbuien opduiken: “Kans op korrelhagel”

David Dehenauw
Afbeelding bron: Photonews

Na enkele wisselvallige dagen blijft het weer ook de komende periode erg onstabiel . Volgens David Dehenauw moeten we morgen opnieuw rekening houden met buien, en lokaal kunnen die behoorlijk stevig uitvallen. Toch zit er ook goed nieuws in de voorspellingen, want volgende week klimt de temperatuur opnieuw richting 20 graden en meer.

Fikse onweersbuien

David Dehenauw waarschuwt vooral voor het weerbeeld dat vrijdag over het land trekt. “Morgen krijgen we opnieuw in de loop van de dag buien. Dat kunnen fikse onweersbuien zijn met kans op korrelhagel. In het westen zou het droog kunnen blijven”, klinkt het.

Frisse temperaturen en stevige buien

Naast regen en onweer blijft het ook vrij fris voor de tijd van het jaar. Een matige noordwestenwind houdt de temperaturen onder controle. “Een matige wind uit het noordwesten doet het kwik stranden op 12 graden en 9 graden in de hoge Ardennen”, legt Dehenauw uit.

Voor veel mensen betekent dat opnieuw een dag waarop een jas geen overbodige luxe wordt. Zeker tijdens stevige buien kan het plots erg guur aanvoelen, vooral in open gebieden en aan de kust.

Toch zijn er ook regionale verschillen mogelijk. In het westen van het land komt er nog relatief goed vanaf kunnen met drogere perioden.

Weekend blijft wisselvallig

Ook tijdens het weekend blijft het weerbeeld typisch Belgisch met een afwisseling van zon, wolken en regen. Zaterdag lijkt voorlopig nog de beste dag van het weekend te worden.

“Zaterdag zijn er iets minder buien met zon en wolken”, aldus Dehenauw. Wie buitenplannen heeft, houdt dus best rekening met een paar lokale buien, maar er zullen ook droge momenten zijn.

Zondag ziet er minder gunstig uit. “Zondag wolken maar later overal regen of buien.” Vooral in de tweede helft van de dag lijkt het opnieuw natter te worden in grote delen van het land.

Temperaturen gaan opnieuw omhoog

Na het frisse weekend ziet het er volgende week stilaan beter uit. De temperaturen beginnen opnieuw te stijgen en ook de zon laat zich vaker zien.

“Maandag 16 graden en soms wat buien. Het wordt dan warmer. Dinsdag een lokale bui bij een graad of 18. Woensdag een bui, maar vooral ook zon en 20 graden. Donderdag blijft het droog met zon en wolken en 21 graden”, voorspelt Dehenauw.

Dat betekent dat België tegen het einde van volgende week opnieuw richting zacht lenteweer evolueert. Vooral donderdag lijkt voorlopig een erg aangename dag te worden met droge perioden, zonnige momenten en temperaturen boven 20 graden.

Toch blijft het weer de komende dagen erg wisselvallig. Zeker morgen houden mensen best rekening met lokale onweersbuien die plots fel kunnen uitpakken, inclusief kans op korrelhagel.