Sabine Hagedoren belooft ons prachtig lenteweer

Sabine Hagedoren
Afbeelding bron: VRT

Het weer maakt zich klaar voor een duidelijke ommekeer. Volgens Sabine Hagedoren bij Radio 2 start morgen nog vrij grijs, maar daarna volgen er enkele opvallend mooie dagen. Vooral midden in de week lijkt het weer helemaal mee te zitten. “Morgen start de dag rustig”, klinkt het. Toch betekent dat niet dat het meteen ideaal weer wordt.

Grijze start van de week

De dag begint met veel wolken en kans op wat lichte neerslag. “Er zijn veel wolken en er is kans op nog een beetje gedruppel”, legt de weervrouw uit.

Pas in de loop van de namiddag komt daar verandering in. “In de namiddag worden de opklaringen breder.” Dat betekent dat het weer zich geleidelijk herstelt en dat de zon steeds vaker zal doorbreken. Voor wie plannen heeft, is het dus vooral een kwestie van geduld hebben tot later op de dag.

Daarna volgen mooie lentedagen

Na die grijze start komt er een duidelijke verbetering. “Daarna volgen er een paar zeer mooie dagen”, zegt de weervrouw.

Vooral woensdag en donderdag springen eruit. “Veel zon en temperaturen tot maxima van 19 graden. Het ziet er heerlijk uit.” Dat zijn dagen waarop het weer zich van zijn beste kant laat zien, met aangename temperaturen en weinig tot geen neerslag. Het zijn ideale momenten om buiten plannen te maken of gewoon te genieten van het lenteweer.

Ook richting weekend blijft het droog

Ook na donderdag blijft het weer vrij stabiel. Regen wordt niet meteen verwacht en de droge trend zet zich door.

Vrijdag en zaterdag starten wel met kans op ochtendgrijs. “Vrijdag en zaterdag tarten we met ochtendgrijs, maar daarna komt de zon er weer door met 18 graden.”

Dat betekent dat het in de ochtend nog wat somber kan ogen, maar dat de zon later op de dag opnieuw het weerbeeld bepaalt.

Minder zon, maar nog steeds droog

Tegen het einde van de periode neemt de bewolking opnieuw wat toe. “Zondag en maandag is er meer bewolking, maar het blijft wel droog.”

De temperaturen zakken dan lichtjes naar maxima tussen 13 en 14 graden. Dat is nog steeds zacht, maar minder uitgesproken dan midden in de week.