Welk weer tijdens het verlengde weekend? Sabine Hagedoren geeft duidelijkheid
We bevinden ons in een periode met wisselvallig en fris weer. Daar komt volgens weervrouw Sabine Hagedoren voorlopig geen verandering in. Pas tegen zondag wordt het zachter en droger.
Woensdag krijgen we geen al te fraai meer, met heel wat buien. "Er zitten enkele intensere bij, met zelfs wat hagel. Dat gaat de rest van de dag niet veranderen", zei Sabine Hagedoren Sabine Hagedoren is weervrouw bij de VRT. Ze presenteerde haar eerste weerbericht in 1993.
Sabine Hagedoren

"Geregeld zien we buien over het land tuimelen, soms hevig, met kans op hagel of korrelhagel, en met kans op een donderslag."
Lage temperaturen voor de tijd van het jaar
De temperaturen doen het ook niet goed, met 13 of 14 graden. "Normaal mogen we deze tijd van het jaar 17 à 18 graden verwachten."
Voor de komende nacht verwacht het KMI wat meer opklaringen, de buien worden dan minder talrijk. "Op de toppen van de Ardennen kunnen de buien wat winters zijn."
De minima komen uit op 2 graden in de Hoge Ardennen, 5 tot 6 graden in het binnenland en 7 graden in het westen van het land.
Weer voor donderdag
Ook donderdag mogen we ons aan buien verwachten, die gepaard kunnen gaan met onweer. "Na de middag wordt het wat droger in het westen en het noordwesten", aldus Hagedoren.
De temperaturen zakken donderdag nog iets verder weg en komen niet hoger uit dan 12 graden.
Vrijdag: opnieuw buien
"Vrijdag starten we met redelijk veel zon. Niet overal; aan de kust zullen er al een paar buien zijn en in het oosten van het land lage wolken en lokaal wat mist. In de loop van de dag komt de buienmolen opnieuw op gang. Het wordt 13 graden, meer zit er niet in."
Zaterdag: minder buien
Het weekend ziet er wat droger uit, voorspelt Hagedoren. Zaterdag kan er af en toe wat neerslag vallen, maar minder dan tijdens de vorige dagen. We moeten het stellen met een temperatuur van 12 graden.
Zondag: zachter weer
Het lijkt erop dat de laatste dag van het verlengde weekend de beste wordt. "Zondag wordt de kans op een bui kleiner. Het wordt dan ook wat zachter, met temperaturen tot 16 graden."