Wordt het volgende week bibberen? David Dehenauw geeft antwoord

David Dehenauw
Afbeelding bron: Photonews

Welke temperaturen krijgen we volgende week? Volgens weerman David Dehenauw zal het niet al te fris worden.

Zaterdag werd een bewolkte dag, met een regenzone die van west naar oost trok. Het werd 10 graden in Vlaanderen en Brussel, en 11 graden aan zee.

Het KMI verwacht vannacht minima tussen 4 en 7 graden in Laag- en Midden-België, en tussen 3 en 5 graden in de Ardennen. De regenzone trekt oostwaarts over het land. In het tweede deel van de nacht wordt er droger weer verwacht, maar tegen het einde van de nacht neemt de kans op buien in de kuststreek toe.

Weer voor zondag

"Zondag krijgen we overwegend droog weer", zei David Dehenauw op VTM. "Een buitje kan, maar meestal is het droog. Op sommige plaatsen zullen er ook een aantal zonnige perioden zijn, maar zeker ook bewolktere momenten. Met een windkracht 5 aan de kust en een matige wind in het binnenland. Het wordt 8 à 9 graden."

Welk weer volgende week?

"Maandag starten we droog, en vrij fris, met temperaturen van 1 of 2 graden, en misschien een rijmplek. In de loop van de dag neemt de bewolking verder toe. Tegen de late namiddag of avond volgen er opnieuw perioden met regen."

"Dinsdag is er plaatselijk nog kans op wat regen of een bui, maar vrij beperkt. We gaan volgende week toch wel heel vaak droog weer krijgen. Maar niet volledig droog, wat regen of gemiezer is mogelijk bij momenten."

Zuidenwind

"We krijgen zuidenwind, dus koud wordt het zeker niet. Maandag wordt het 7 graden. Dinsdag, woensdag en donderdag wordt het zo'n 8 graden. Vrijdag wordt het 7 graden, en zaterdag 9 graden."