Hockeycoach vermoordt zijn vrouw op brutale wijze en probeert het als zelfmoord te verbergen
In het Britse Droitwich Spa heeft een hockeycoach zijn vrouw op gruwelijke wijze omgebracht en vervolgens geprobeerd de feiten te verhullen door het te laten lijken alsof ze zichzelf van het leven had beroofd. De man wilde volgens het onderzoek haar levensverzekering innen en een relatie met een andere vrouw nastreven. De rechter legde hem een levenslange gevangenisstraf met een minimum van 21 jaar op.
Zes messteken, één fataal in het hart
De 43-jarige Mohamed Samak viel zijn 49-jarige vrouw Joanne in juli vorig jaar aan terwijl zij in een aparte slaapkamer sliep. Hij stak haar zes keer in de borst en buik. Eén van die steken was fataal: het mes ging recht door het borstbeen, volledig tot in haar hart. Volgens de rechter had ze nóg ongeveer twintig minuten geleefd nadat dat letsel werd toegebracht.
Buurtbewoners hoorden in het holst van de nacht een korte maar hevige schreeuw die amper tien seconden duurde. Daarna bleef het stil.
Enscenering van zelfdoding faalt
In plaats van onmiddellijk hulpdiensten te bellen, wachtte Samak ongeveer een uur. Hij vertelde later dat hij wakker was geworden om naar het toilet te gaan en zijn vrouw “slapend en met een mes in de buik” had aangetroffen.
Tijdens het proces veranderde hij zijn verhaal en beweerde dat hij wakker werd van een gil en zag hoe zijn vrouw zichzelf neerstak. Hij beweerde tijdens de noodoproep gelogen te hebben uit paniek.
Maar de feiten spraken hem tegen:
Bloed van Joanne werd teruggevonden op kleding die hij op de zolder had verstopt.
Hij deed alsof hij instructies volgde om CPR toe te passen, maar op zijn handen zat geen spoor van bloed toen politie en hulpdiensten arriveerden.
Volgens de rechter had hij op zijn minst nog een poging kunnen doen om haar leven te redden, maar hij “wachtte en keek toe hoe zijn vrouw haar laatste adem uitblies”.
Relatie zonder liefde – blik op andere vrouw
Het koppel leerde elkaar in 2011 kennen in Egypte en trouwde in 2014. Ze vestigden zich in Worcestershire, maar volgens het dossier leefden ze grotendeels hun eigen leven. De relatie miste elke vorm van romantiek.
Samak had opnieuw contact gelegd met een Franse vrouw die hij eerder had ontmoet en die hij recent opnieuw had gekust. Voor het gerecht bleek zijn aandacht zich meer richting die nieuwe relatie te verplaatsen dan naar het huwelijk.
Rechter: "Ze had geen schijn van kans"
De rechter spaarde de dader niet:
“Ze had geen kans om zich te verdedigen of u af te weren.”
“Het kritieke letsel was een slag met grote kracht recht door haar borstbeen tot in haar hart… Ze zou binnen twintig minuten zijn gestorven.”
“U was getraind in reanimatie, maar u belde niet meteen. U deed niets om haar te redden.”
Hij benadrukte dat de dader doelbewust tijd rekte en probeerde zijn misdaad te maskeren door het te laten lijken op zelfdoding.
Levenslang achter tralies
De rechtbank veroordeelde Samak tot een levenslange gevangenisstraf, waarvan hij minstens 21 jaar moet uitzitten. Daarna kan hij pas in aanmerking komen voor voorwaardelijke vrijlating.