Minister Hilde Crevits neemt nieuwe crisismaatregelen: “Ruim 3.800 gezinnen dreigen in financiële nood te komen”

Vlaams minister van Landbouw Hilde Crevits
Minister Hilde Crevits
Tegelijk zijn de voederkosten de afgelopen maanden bijzonder hard gestegen. De situatie is dermate kritiek dat crisismaatregelen nodig zijn om de financiële positie van ruim 3.800 gezinnen in Vlaanderen te beschermen en tegelijk de transitie naar een meer duurzame productie mogelijk te maken.
De Vlaamse regering maakt daar 16 miljoen euro voor vrij. Minister Crevits vraagt ook een structurele aanpak op Europees niveau. Ze zal hiervoor pleiten tijdens de Raad van Landbouwministers die vandaag samenkomt in Luxemburg.
“Als Vlaamse regering erkennen we dat de sector in moeilijkheden zit. Om erger te voorkomen, nemen we een aantal maatregelen om de varkenshouders bij te staan”, licht de minister toe.
“Er gaat hierbij aandacht naar liquiditeit, duurzaamheid en promotie. Ook tijdens de Europese landbouwraad trekken we aan de alarmbel.”