Zuhal Demir voert drastische maatregel in: "Verbod is gezond verstand, anders komen er ongelukken van"

Vlaams minister van Onderwijs Zuhal Demir
Het gaat om een verbod op smartphones. In het regeerakkoord ging het nog enkel over een verbod in de lagere scholen, maar Demir (N-VA) gaat een stap verder en betrekt ook de middelbare scholen in het verbod.
Het smartphoneverbod gaat in vanaf volgend schooljaar. Het zal niet enkel voor smartphones gelden, maar ook voor andere 'smart devices', zoals smartwatches.
Het verbod wordt ook doorgetrokken naar de speelplaats en de schoolgangen voor de eerste en tweede graad. Voor buitenschoolse activiteiten kunnen scholen zelf de apparaten verbieden tijdens de normale lestijden. Scholen zullen zelf sancties kunnen vastleggen voor wanneer leerlingen het verbod niet respecteren.
Geen Snapchat of TikTok
"Dit verbod is gewoon gezond verstand", zegt minister Demir: "Dit zal de concentratie, de schoolresultaten en het welbevinden van de leerlingen verbeteren."
"We zijn het er allemaal over eens dat je geen tv kijkt, games speelt of op Snapchat of TikTok zit terwijl je aan het autorijden bent. Je moet je op de weg concentreren of er komen ongelukken van. Dat is een kwestie van gezond verstand. Dat geldt ook voor school. Je kijkt geen tv, gamet niet, zit niet op Snapchat of TikTok terwijl je in de klas zit. Je moet je op de leerkracht concentreren of er komen ongelukken van."
Uitzonderingen op smartphoneverbod
Er zijn enkele uitzonderingen voorzien. "Voor de derde graad secundair zal het verbod enkel gelden tijdens de lesuren. Voor specifieke onderwijsdoeleinden kunnen de mobiele apparaten alsnog gebruikt worden, bijvoorbeeld in de les mediawijsheid."
"Bovendien is er een uitzondering voorzien voor leerlingen met specifieke onderwijsbehoeften én voor leerlingen die de apparaten nodig hebben omwille van medische redenen."