Elon Musk krijgt klappen met Tesla in 2024, maar doet opvallende uitspraken voor 2025
Na jaren van ononderbroken groei is Tesla in 2024 voor het eerst geconfronteerd met een daling in de verkoopcijfers. Hoewel Elon Musk blijft uitpakken met ambitieuze plannen en innovaties, lijkt de druk van de concurrentie en de veroudering van het gamma zijn tol te eisen.
In 2024 boekte Tesla voor het eerst een daling in zijn verkoopcijfers sinds de lancering van de Model S in 2012. Het bedrijf leverde wereldwijd 1,79 miljoen voertuigen, een daling van 1,1 procent ten opzichte van de 1,81 miljoen in 2023.
Modellen zoals de Model S en Model X bestaan al meer dan tien jaar en zijn ondanks regelmatige updates niet meer zo vooruitstrevend als vroeger. De enige uitzondering is de Cybertruck, die echter niet in Europa verkrijgbaar is.
Ondanks het slechte jaar 2024 blikt Tesla positief vooruit in het nieuwe jaar. Het bedrijf wil in 2025 starten met robotaxidiensten in Californië en Texas. Musk verwacht bovendien dat een volledig nieuwe auto, gebaseerd op de Cybercab-prototype zo snel mogelijk in productie gaat.
Elon Musk heeft het volle vertrouwen in de toekomst van Tesla. Hij voorspelt een verkoopstijging van meer dan 20 procent in 2025.