Regering-De Wever dreigt met strengere straffen voor chauffeurs die rijverbod negeren

Politiecontrole - boete
Afbeelding bron: Shutterstock / Monkey Business Images

De regering-De Wever wil strenger optreden tegen chauffeurs die ondanks een rijverbod toch achter het stuur kruipen.

Wie met de auto rijdt terwijl het rijbewijs is ingetrokken, kan volgens de regering het voertuig verliezen. Dit betekent dat de auto in beslag wordt genomen door de Staat.

De bedoeling van deze straffen is om chauffeurs af te schrikken. Toch worden dagelijks meer dan 60 mensen betrapt die rijden ondanks hun rijverbod. Enkele van de ernstigste verkeersongevallen van de afgelopen maanden waren zelfs veroorzaakt door chauffeurs die niet achter het stuur mochten zitten.

Daarom wil de regering nu volgens Het Nieuwsblad strengere maatregelen introduceren. De bedoeling is dat politierechters verplicht worden om de auto van een chauffeur die het rijverbod negeert, in beslag te nemen.

Ook wil de regering in de toekomst digitale rijbewijzen invoeren, zodat iedereen direct kan zien of iemand zijn rijbewijs geldig is of niet. Zo zouden autoverhuurbedrijven geen auto's meer kunnen verhuren aan mensen met een ingetrokken rijbewijs. Dit is nu moeilijk te controleren.

Tags