Hein Vanhaezebrouck heeft plots een groot probleem met Brandon Mechele

Brandon Mechele
Afbeelding bron: Photonews

De selectie van de Rode Duivels voor het WK blijft een discussiepunt, vooral in de defensie. Hein Vanhaezebrouck schetst waar de grootste knelpunten liggen en welke keuzes zich opdringen.

Structurele problemen achterin

Volgens Vanhaezebrouck blijft de verdediging de zwakste schakel van de nationale ploeg. “Vooraan en in het middenveld hebben we voldoende kwaliteit. In de goal staat de beste van de wereld. Maar defensief…”, klinkt het in Het Nieuwsblad.

Op een bepaald moment speelde Wout Faes alle matchen. “Terwijl ik het altijd het gevoel had: ‘dat is het toch niet echt’. Plotseling zegt men: neen, toch niet met Faes. En moeten we opnieuw beginnen.”

Hij wees erop dat jonge spelers soms snel worden afgeschreven. Matte Smets werd na één fout meteen opzijgeschoven, terwijl hij volgens Vanhaezebrouck voldoende potentieel heeft. Ook de blessuregevoeligheid van Debast werd aangehaald als een bijkomende zorg.

Daarnaast benadrukte hij dat België achterloopt in de opleiding van grote, fysiek sterke centrale verdedigers. “Vroeger waren dat gasten als ik. Of als Van Buyten, Kompany, Vertonghen, Van Meir, Albert… Stevige beren waarvoor je van schrik de straat zou oversteken.”

Situatie van Brandon Mechele

Tot slot kwam Brandon Mechele ter sprake. “Mechele doet het al een paar jaar goed en hij moet met al zijn ervaring mee naar het WK. Maar met alle respect voor die gast: als je met Mechele in de nationale ploeg moet spelen, dan mankeert er iets. Dat is limiet-limiet”, besluit hij.

Daarmee gaf hij aan dat Mechele betrouwbaar is, maar dat zijn selectie tegelijk wijst op een gebrek aan alternatieven. De defensie blijft volgens de analist de grootste uitdaging richting het WK.