Kongolo kreeg altijd krampen tussen minuut 60 en 75, tot hij één ding veranderde
Josué Kongolo, de jonge verdediger van KRC Genk
Een onzichtbare tegenstander op het veld
Voor Josué Kongolo waren voetbalwedstrijden lange tijd niet alleen een fysieke uitdaging. De 20-jarige verdediger van KRC Genk
In de rubriek Not so FAQ van Het Belang van Limburg vertelt de jonge Belg hoe hij jarenlang op zoek ging naar een oplossing. Wat aanvankelijk een lichamelijk probleem leek, bleek volgens Kongolo ook sterk verbonden met zijn mentale toestand.
Krampen door mentale druk
Kongolo legt uit dat hij vroeger moeite had om zijn gedachten onder controle te houden wanneer zijn focus verdween of hij begon te piekeren. Die spanning leek zich uiteindelijk te vertalen naar fysieke klachten.
“Dat kon ik vroeger niet onder controle houden. Dat zorgde ervoor dat ik tussen minuut 60 en 75 altijd krampen kreeg”, vertelt hij aan de krant. De verdediger beschrijft hoe hij letterlijk vast kwam te zitten tijdens wedstrijden. Hij probeerde verschillende manieren om de krampen te voorkomen, maar niets leek echt te werken.
Van psycholoog tot speciaal dieet
Om het probleem aan te pakken, zocht Kongolo naar verschillende oplossingen. Hij ging naar een psycholoog, volgde een speciaal dieet en probeerde extra veel water te drinken. Geen van die inspanningen bracht meteen het gewenste resultaat.
“Alles geprobeerd: naar de psycholoog gaan, een speciaal dieet volgen, mezelf volproppen met water. Niets hielp”, klinkt het. Uiteindelijk ontdekte hij dat zijn eigen wedstrijdbenadering een belangrijke rol speelde. Door niet langer voortdurend naar de klok te kijken, slaagde hij erin om de tweede helft rustiger af te werken.
Een grapje van Jarne Steuckers
Volgens Kongolo verdween het probleem geleidelijk vanzelf. Hij verplichtte zichzelf om tijdens de tweede helft niet meer voortdurend met de resterende speeltijd bezig te zijn. Daardoor verliepen de wedstrijden steeds vlotter.
De krampen werden zelfs een onderwerp van humor binnen de spelersgroep. Jarne Steuckers kon het niet laten om zijn ploegmaat ermee te plagen. Kongolo herinnert zich nog een typische opmerking: “Geen krampen krijgen, hè.”
Hoewel hij er achteraf om kan lachen, benadrukt zijn verhaal hoe nauw mentale rust en fysieke prestaties bij een voetballer met elkaar verbonden kunnen zijn.