Kürt Rogiers beleefde grote schrik: “Donsdeken meermaals kletsnat van de angst”
Kürt Rogiers Kürt Rogiers is een acteur en presentator. Hij is bekend geworden door zijn rol in 'Wittekerke'. Momenteel vertolkt hij de rol van Lars De Wulf in 'Familie'. Familie is de langstlopende Belgische soap. De soap speelt zich af in en rond Mechelen en gaat over de familie Van den Bossche.
Kürt Rogiers

Familie

Kürt Rogiers Kürt Rogiers is een acteur en presentator. Hij is bekend geworden door zijn rol in 'Wittekerke'. Momenteel vertolkt hij de rol van Lars De Wulf in 'Familie'.
Kürt Rogiers

“Op 17 mei 2023 kregen we de uitslag: mijn moeder had ALS. Als het een familiale vorm is, is er vijftig procent kans dat familieleden van de patiënt dit ook hebben.”
“Op dat moment kreeg ik voor het eerst in mijn leven een paniekaanval. Mijn zus Katrien en ik moesten een hele traject doorlopen. Vier maanden later kregen we pas het resultaat.”
Kürt leerde intussen dokter Servaas Bingé kennen via een tv-programma. “Hij legde uit dat die vijftig procent eigenlijk dubbelzinnige informatie was,” gaat Kürt verder. “Het zit namelijk zo: als iemand ALS heeft, wordt dat onderzocht.”
Kürt Rogiers
Kürt Rogiers
Kürt Rogiers is een acteur en presentator. Hij is bekend geworden door zijn rol in 'Wittekerke'. Momenteel vertolkt hij de rol van Lars De Wulf in 'Familie'.
, full_html
Lees meer
leefde in angst toen er een kans was dat hij ook ALS zou kunnen krijgen
Kürt Rogiers
Kürt Rogiers is een acteur en presentator. Hij is bekend geworden door zijn rol in 'Wittekerke'. Momenteel vertolkt hij de rol van Lars De Wulf in 'Familie'.
, full_html
“Zeven procent heeft de familiale vorm. En van die zeven procent geeft vijftig procent het door aan de volgende generaties. Maar dat wisten wij dus pas een maand later. Eén maand lang heb ik mijn verstand compleet vergiftigd. Ik kon alleen maar denken: dit loopt fout.”
De angst nam het over van Kürt. “Er kruipt een verschrikkelijk monster tussen je oren. En je begint het ook te ‘krijgen’. Ik kreeg last van kleine spiertrillingen, ook wel fasciculaties genoemd. Ik lag nachtenlang wakker, moest soms twee keer per nacht opstaan om mijn donsdeken te verversen omdat het kletsnat was van het angstzweet.”