Belgisch renner onthult hoe hij aan zware hagelbui ontsnapte in de Vuelta
Een plotse hagelbui maakte van de Vuelta De Vuelta, of Ronde van Spanje, is een meerdaagse wielerwedstrijd die wordt gehouden in Spanje.
Vuelta

Van zomerweer naar ijzige hel
De omstandigheden in de Vuelta De Vuelta, of Ronde van Spanje, is een meerdaagse wielerwedstrijd die wordt gehouden in Spanje.
Vuelta

Sander De Pestel van Decathlon CMA CGM had gelukkig al geanticipeerd op een mogelijke weersomslag. “Ik had een vest gepakt voor de afdaling, maar toen die hagelbui begon, ben ik al tijdens de beklimming gestopt om die aan te doen”, vertelde hij aan Het Nieuwsblad.
De Pestel raakt geïsoleerd
Door de hevige neerslag kwam De Pestel vervolgens alleen te zitten. Het peloton reed verder, terwijl achter hem de grupetto volgde. De hagel werd uiteindelijk zo pijnlijk dat verder rijden geen optie meer was.
De Belg besloot daarom een opmerkelijke maar noodzakelijke keuze te maken. Hij zocht beschutting onder een boom. Even later merkte hij dat Vito Braet enkele huizen verder eveneens bescherming had gezocht. De twee Belgen besloten samen de storm uit te zitten.
Het leverde een surrealistisch beeld op. Renners die normaal gezien verwikkeld zijn in een harde strijd tegen de klok en elkaar, stonden plots noodgedwongen stil langs de weg.
Warme thee na de ellende
Uiteindelijk kwam iedereen in een hotel iets verderop terecht. “We kregen warme thee, abrikozen en iedereen zat wat bij te praten en z’n verhaal te doen”, aldus De Pestel.
Blauwe plekken bij andere renners
Niet iedereen kwam echter even goed weg. De Pestel zag renners met opvallende verwondingen na de hagelbui. “Ik heb wel mannen met serieuze blauwe plekken op hun rug gezien”, vertelde hij.
Zelf bleef de schade beperkt omdat hij zijn vest tijdig had aangetrokken. Andere renners waren volgens De Pestel minder goed beschermd, met hun dunne aeropakjes als enige bescherming tegen de harde hagel.