Remco Evenepoel baalt na tweede plaats en deelt sneer uit aan criticasters

Remco Evenepoel
Afbeelding bron: Photonews

Remco Evenepoel heeft zijn Tour de France op indrukwekkende wijze afgesloten. De Belg reed zaterdag naar een knappe tweede plaats op Alpe d'Huez en stelde daarmee ook zijn tweede plaats in het eindklassement veilig. Toch overheerste na afloop ook de ontgoocheling.

Remco Evenepoel maakte in de voorlaatste etappe opnieuw indruk. Op de flanken van Alpe d'Huez plaatste hij in de slotfase nog een aanval en wist hij zelfs weg te rijden van Tadej Pogacar en Isaac Del Toro. Alleen Richard Carapaz bleef buiten bereik, waardoor de Belg op twintig seconden van de ritzege strandde.

Winnaarsmentaliteit

Na de finish overheerste ondanks zijn sterke prestatie toch een klein gevoel van teleurstelling. Evenepoel kon leven met de tweede plaats, maar zijn winnaarsinstinct speelde meteen op.

"Ik ben sowieso supertevreden, maar met mijn winnaarsmentaliteit is er een klein beetje ontgoocheling", vertelt onze landgenoot aan Het Nieuwsblad. "Maar binnen een halfuur zal dat wel bezinken. Ik kom op 20 seconden van Carapaz, dus de klim moest nog twee kilometer langer geweest zijn."

Antwoord aan de criticasters

De tweede plaats voelt voor Evenepoel als de bekroning van maanden hard werken. Tegelijk stuurde hij ook een duidelijke boodschap naar iedereen die twijfelde aan zijn niveau.

"Ik had weer een supergoeie dag, tweede is prachtig. Het was heel zwaar om op dit niveau te komen, maar met al het nodige geduld en al het nodige werk achter de schermen is het toch gelukt. Dus ik ben supertevreden daarmee. Dat is een bewijs dat het ongeloof in mij onterecht is."