Tim Merlier gaat de strijd aan met… Tadej Pogacar: “We gaan het proberen”

Tim Merlier
Afbeelding bron: Photonews

Tim Merlier pakte woensdag zijn dertiende zege. Hij komt zo op drie stuks van Tadej Pogacar en maakt er een doel op zich van om de Sloveen naar de kroon te steken als zegekoning.

De overwinning in de openingsetappe van de Renewi Tour bevestigt Merliers status als toonaangevende sprinter in het peloton. Met slechts één nederlaag in een zuivere sprint – tegen Jonathan Milan in de UAE Tour – toont de Europees kampioen een uitzonderlijke regelmaat.

Vluchtig succes

Merlier beseft dat succes in de wielersport vluchtig kan zijn. “Ik moet mezelf soms ook eens in de arm knijpen. Maar er kan ook een periode komen dat het tegenzit, en dan kraait er snel geen haan meer naar je. Ik moet ervan genieten zolang het goed gaat”, zegt hij aan Het Laatste Nieuws.

De mentale heropbouw na de Tour verliep via eenvoudige middelen. “Een barbecuetje met maten, eens op restaurant, quality time met de kleine en Cameron... En vooral heel veel onkruid getrokken in den hof,” aldus Merlier. Die rustmomenten bleken cruciaal om opnieuw scherp aan de start te verschijnen.

Geen Vuelta voor Pogacar

De Sloveen rijdt de Vuelta niet, wat Merlier extra motivatie geeft. “Nu hij de Vuelta niet rijdt, ben ik er wel wat mee bezig. Pas op, hij zal ook nog wel ergens scoren. Maar we gaan het wel proberen.”

De komende weken bieden Merlier nog meerdere kansen om zijn totaal verder op te krikken. Met een sterke sprinttrein en een goed wedstrijdschema mikt hij op dagsucces in de resterende etappes van de Renewi Tour en andere najaarskoersen.