Van Aert verklapt waarom hij seconden verloor en is streng voor organisatie Vuelta

Wout van Aert tijdrit Vuelta
Afbeelding bron: Photonews

Wout van Aert is zijn Vuelta a España begonnen met een achtste plaats in de openingstijdrit. Op negen seconden van winnaar Tadej Pogacar bleef de Belg dicht bij de winst, maar vooral zijn gevoel gaf vertrouwen.

Geen risico's nemen loont niet altijd

Van Aert had vooraf duidelijk gemikt op een sterke prestatie in de korte tijdrit, maar koos onderweg bewust niet voor het maximale risico. Vooral in de vele bochten hield de Visma | Lease a Bike-renner iets meer marge.

Dat kostte hem uiteindelijk enkele seconden. Toch was er na de finish geen sprake van teleurstelling. Integendeel: Van Aert benadrukte dat hij tevreden was met zijn rit.

“Ik ben hiermee tevreden”, vertelde Van Aert na afloop aan Het Nieuwsblad. “Ik moet hier ook mee tevreden zijn. Ik heb alles gegeven.” Daarmee maakte hij meteen duidelijk dat hij zijn achtste plaats niet als een gemiste kans beschouwt.

Pogacar nét buiten bereik

De grootste winnaar van de avond was Tadej Pogacar. De Sloveen pakte de overwinning en was negen seconden sneller dan Van Aert. Voor de Belg betekent dat wel dat hij meteen in het spoor van de absolute wereldtop zit.

Van Aert had gehoopt om mee te dingen naar de ritzege, maar wist vooraf dat het verschil in een tijdrit van deze lengte bijzonder klein kon zijn. Eén foutje of enkele voorzichtige bochten konden het verschil maken.

“Ik weet al zeker dat de tijd die ik mis door de bochten komen, omdat ik iets minder risico’s nam. Dat is mijn eigen keuze”, aldus Van Aert.

Rode trui blijft het doel

De achtste plaats heeft bovendien een strategisch voordeel. Van Aert blijft binnen bereik van de top en kan daardoor met vertrouwen naar de volgende etappe kijken. De rode leiderstrui is namelijk nog altijd een concreet doel.

“Dit was ook de afstand waarbinnen ik wilde eindigen, om morgen proberen de rode trui te kunnen nemen”, legt hij uit. Zijn eerste opdracht is dus geslaagd: geen grote achterstand oplopen en de strijd om het rood openhouden.

Goed gevoel belangrijker dan resultaat

Wat Van Aert vooral tevreden stemt, zijn de benen. Hij gaf alles, maar hield tegelijk rekening met de risico's op het verraderlijke parcours.

Over de omgeving was hij positief, al had hij bedenkingen bij bepaalde passages die de organisatie in het parcours stak. “De benen waren echter goed, dus ik ben tevreden”, klinkt het. De Vuelta is daarmee voor Van Aert begonnen met een resultaat dat vertrouwen geeft.