Dolle bestuurder rijdt in vliegende vaart in op politieagenten: "Een moordpoging"
Een automobilist is met zijn wagen ingereden op politieagenten. Politiezone Brussel Noord spreekt in een bericht aan onze redactie van "een moordpoging".
Politiecontrole op zaterdagochtend
Het incident deed zich zaterdagochtend omstreeks 10.00 uur voor in de Brabantstraat in Schaarbeek. Agenten waren daar een voertuig aan het controleren.
"Toen kwam er een auto uit tegenovergestelde richting aangereden, die in vliegende vaart op hen afstormde. Gelukkig konden de agenten opzij springen en reed de auto uiteindelijk op het politievoertuig in", zegt de politie.
Agenten arbeidsongeschikt
"De politiemensen zijn zeer geschokt en zullen minstens vier dagen arbeidsongeschikt zijn. Het politievoertuig raakte zwaar beschadigd, wat aantoont hoe gewelddadig de impact was."
De bestuurder werd onmiddellijk aangehouden. Het parket van Brussel is met een onderzoek gestart. Het is nog niet duidelijk wat de bestuurder bezielde, ook dat wordt onderzocht.
"Geweld tegen politiemensen is onaanvaardbaar"
"Deze aanval tegen onze politieambtenaren, die gewoonweg hun job deden, is ontoelaatbaar. Geweld tegen politiemensen is onaanvaardbaar", zegt Olivier Slosse, de korpschef van de politiezone Brussel Noord.
"De veiligheid van onze politiemensen is van essentieel en cruciaal belang. Zonder deze veiligheid kunnen onze mannen en vrouwen op het terrein hun opdrachten ten dienste van de bevolking niet uitvoeren."
Lees ook: Jonge wijkagente in elkaar geslagen: "En in de rechtbank werd ze opnieuw slachtoffer"
Vermoorde agent Thomas Monjoie
"Deze aanval, die enkele dagen voor de herdenking van de aanslag op Thomas Monjoie en Jason plaatsvindt, en gericht is tegen collega's van hetzelfde commissariaat, vormt een pijnlijke herinnering aan de gevaren van een beroep dat een roeping blijft."
De 29-jarige politieagent Thomas Monjoie kwam bijna dag op dag drie jaar geleden, op 10 november 2022, om het leven toen hij in Schaarbeek met een mes werd neergestoken. Zijn collega raakte toen levensgevaarlijk gewond. De dader werd neergeschoten en aangehouden wegens moord en poging tot moord.