10 graden eraf: Sabine Hagedoren ziet het kwik naar beneden duiken

Sabine Hagedoren
Afbeelding bron: Photonews

VRT-weervrouw Sabine Hagedoren raadt iedereen aan om nog te profiteren van het mooie, warme zomerweer. Binnen enkele dagen moeten we het met zo'n 10 graden minder doen.

Dinsdag gaat het kwik opnieuw de hoogte in, tot 28 à 29 graden. Een lokale 30 graden is niet uitgesloten. "En dat met de zon erbij... Het zomerse gevoel zal er zeker zijn", zei Sabine Hagedoren op Radio2.

"Aan de kust steekt in de namiddag een zeebries op, die matig tot vrij krachtig wordt. Daardoor voelt het wat minder warm aan. Maar uit de wind en in de zon zal het er zeker aangenaam vertoeven zijn."

Genieten van het mooie weer

"Wie van zulk weer houdt, moet er vandaag van genieten. Want de rest van de week zullen er meer wolken zijn, en dan kan er al eens een druppel neerslag vallen. Maar het blijft allemaal zeer beperkt wat de neerslaghoeveelheden betreft."

De komende nacht wordt het 13 tot 15 graden in Vlaanderen en Brussel. Aan de kust is het iets zachter, met daar 17 graden, voorspelt het KMI.

Bewolking en kans op een druppel regen

"Woensdag gaat in het zuiden, het westen en het noordwesten van het land met veel bewolking van start, met kans op een druppel regen. De andere regio's gaan nog wat zon kunnen zien. De temperaturen klimmen al minder hoog: van 19 tot 24 graden."

Frisser weer op komst

"Donderdag komt de zon er wel geregeld door. Er gaat nog een graadje af. Maar vooral vrijdag, en ook in het weekend, zitten we toch wel in koeler weer. Dan geraken we nog tot hooguit 20 graden. Er zullen veel wolkenvelden zijn, met kans op een druppel. Maar het stelt weinig voor indien er iets valt."