Sabine Hagedoren kondigt verandering aan: "Een pak meer"
Sabine Hagedoren ziet een nieuwe weersverandering eraan komen. Het frissere intermezzo komt in de loop van het weekend ten einde.
Vrijdag viel er nog eens neerslag, met hier en daar een bui. "In de loop van de namiddag gaat de luchtdruk stijgen en wordt de buienneiging geleidelijk aan wat onderdrukt. Uiteindelijk, in de late namiddag en avond, wordt het helemaal droog", zei Sabine Hagedoren op Radio2.
De temperaturen bedroegen 14 à 15 graden in Vlaanderen. Vannacht liggen de minima tussen 1 graad in de Hoge Venen en 10 graden aan zee. "Na middernacht komt een storing dichterbij en dat zorgt voor meer wolken vanaf het westen. Het blijft wel nog droog."
Ook zaterdag zal er neerslag zijn. "Het noordoosten kan eerst nog wat opklaringen meepikken, maar al gauw komen er wolken opzetten en krijgen we lichte of matige regen. De temperaturen geraken niet verder dan een graad of 15, of misschien 16 in het oosten. Zaterdagnacht gaat het opnieuw regenen."
Weer voor zondag
Voor zondag heeft Hagedoren goed nieuws: de temperatuur gaat weer omhoog, tot 19 graden, of zelfs een lokale 20 graden. "We gaan dat verschil zeker voelen. Dat is een pak meer dan vandaag of morgen." Het gaat wel regenen: "Er kan zo'n vijf liter water per vierkante meter vallen, dus dat is mooi meegenomen. Vanaf het noordwesten wordt het al snel droger, met opklaringen."