Weerman Frank ziet één dag regen, maar daarna opnieuw tropisch warm

frank duboccage
Afbeelding bron: PhotoNews / Shutterstock.com

Het weer zal de komende dagen in beweging zijn. Zaterdag klimt het kwik naar 28 graden om daarna flink te zakken en zondag krijgen we ook regen. Maar volgende week moeten we ons alweer opmaken voor enkele tropisch warme dagen.

"We hebben regen nodig, alleen zit dat er nog niet direct aan te komen. Zondag is de enige dag waarop het even significant gaat regenen, maar daarna wordt het alweer droger, zonniger en warmer", legt weerman Frank Duboccage uit in 'Het weer' op VTM.

"Vrijdag ligt er een hogedrukgebied pal boven ons land. We krijgen dan rustig weer, met redelijk veel stapelwolken en af en toe zon, maar het zou overal droog moeten blijven." Het wordt dan zo'n 24 graden.

Heet op zaterdag en regen op zondag

Het weekend wordt er een met twee totaal verschillende dagen wat betreft het weer. "Zaterdag is de beste dag van het weekend, dan wordt het zomers met veel zon en heerlijke temperaturen bij 28 graden."

"Zondag gaat het tijdelijk regenen en wordt het zo'n 6 graden frisser", aldus de weerman. Dat betekent dat het kwik die dag zakt naar 22 graden. Het KMI bevestigt dat er die dag een actieve regenzone over het hele grondgebied trekt.

Temperatuur stijgt opnieuw naar tropische waarden

De week van 27 juli start mogelijk met nog enkele buien op maandag. "Maandag begint eerst nog met regen, maar al snel wordt het overal droog", vertelt Frank Duboccage. 

Vanaf dinsdag krijgen we dan opnieuw heel veel zon en dan zal het kwik ook opnieuw fors stijgen. "Dan zijn we vertrokken voor mooie dagen met veel zon en wordt het echt warmer met woensdag en donderdag zelfs tropische temperaturen van om en bij de 30 graden."