Mahdi maakt website tegen fake news: "Asielzoekers denken dat ze hier een Porsche krijgen"

Asielzoekers die naar België willen komen hebben nog altijd een beeld dat ze hier in het land van melk en honing terechtkomen. Staatssecretaris Sammy Mahdi Sammy Mahdi is een politicus actief bij de partij CD&V en huidige staatssecretaris voor Asiel en Migratie.
Sammy Mahdi
Staatssecretaris van asiel en migratie Sammy Mahdi Sammy Mahdi is een politicus actief bij de partij CD&V en huidige staatssecretaris voor Asiel en Migratie.
Sammy Mahdi
En dat zal vooral met het verstrekken van de juiste informatie. "Een belangrijk element in de nota is de bereidheid om een website te hebben om het nepnieuws dat de migratie domineert te bestrijden", vertelt Mahdi aan Le Soir. "Een debat blijft altijd emotioneel, men moet niet proberen er iets puur rationeels van te maken."
De verwachtingen van asielzoekers zijn te verschillend van de werkelijkheid. "Maar je moet de argumenten rationaliseren. Vandaag de dag zijn er nog steeds veel te veel mensen die geloven dat asielzoekers een Porsche en een jacuzzi krijgen als ze in België aankomen."