“Een stadionverbod voor krijgen”: Pfaff niet te spreken over dossier Kompany

RSC Anderlecht
Afbeelding bron: Photonews

Jean-Marie Pfaff is in München te gast bij Bayern en gaf daar zijn visie op het werk van Vincent Kompany. De voormalige doelman sprak uitgebreid over de huidige prestaties én over het verleden bij Anderlecht.

Waardering voor het werk van Kompany

Pfaff genoot zichtbaar van zijn bezoek aan de Allianz Arena. Hij volgt Bayern nog steeds van dichtbij en had lof voor de manier waarop de ploeg onder Kompany speelt. “Bayern is een echte machine”, klonk het bij VTM Nieuws. De voormalige doelman wees op de intensiteit en het scorend vermogen van de Duitse club en benadrukte dat de ploeg blijft doorduwen wanneer dat kan.

Daarnaast ging Pfaff in op zijn eerdere advies aan Bayern. “Toen mij om raad werd gevraagd, ben ik alleen maar positief over hem geweest. ‘Je zal wel zien dat hij een goede coach is.’” Volgens hem past Kompany goed bij de club en is er sprake van een natuurlijke klik. Hij prees ook de persoonlijkheid van de coach en het gemak waarmee met hem kan worden gecommuniceerd.

Pfaff gaf aan dat hij Kompany altijd gesteund heeft. Hij klonk overtuigd wanneer hij zei dat de trainer sociaal is en zijn achtergrond nooit vergeet. Die combinatie van karakter en visie ziet hij als een belangrijke troef voor Bayern.

Kritiek op de beslissing van Anderlecht

Pfaff uitte onbegrip over het feit dat Anderlecht en Kompany destijds uit elkaar gingen. “Anderlecht is een sympathieke ploeg. Maar als je beslist om zó iemand opzij te schuiven... Dan ken je niets van voetbal.” Hij vergeleek de situatie met het mogelijke terughalen van Romelu Lukaku en benadrukte dat zulke profielen zeldzaam zijn.

Volgens Pfaff was er drie jaar lang degelijk werk geleverd. “De basis was er. En dan beslist iemand dat hij weg moet. Zoiets kan niet. Je zou daarvoor een stadionverbod moeten krijgen”, besloot hij De oud-doelman vond dat de clubleiding een fout maakte door het project stop te zetten.