‘Optie voor de toekomst: Club Brugge wil shoppen bij Chelsea’

Club Brugge
Afbeelding bron: Photonews

Club Brugge kijkt steeds nadrukkelijker naar de internationale jeugdmarkt. De interesse in een 15-jarige doelman van Chelsea past in die strategie, al is de concurrentie wel van heel hoog niveau.

Club Brugge en de jeugdstrategie

Club Brugge staat al langer bekend om zijn focus op jonge talenten. Via Club NXT en de doorstroming naar het eerste elftal probeert de club spelers vroeg te ontwikkelen. De interesse in buitenlandse jeugdspelers past in dat beleid, waarin potentieel belangrijker is dan directe impact.

Chelsea als talentenfabriek

Chelsea heeft een van de sterkste jeugdacademies in Europa. Veel jonge spelers worden daar opgeleid, maar niet allemaal krijgen ze snel kansen in het eerste elftal. Daardoor kijken andere clubs, zoals Brugge, naar mogelijke opportuniteiten om talent over te nemen.

Nieuwe doelman

Volgens Football Insider zou Club Brugge zijn oog hebben laten vallen op Lucca Benetton, amper 15 jaar oud. Al is de concurrentie bijzonder groot. Naast PSV Eindhoven zou ook Manchester United de doelman willen binnenhalen.

In tien wedstrijden in de U18 Premier League hield hij dit seizoen twee cleansheets. Hij speelde elke wedstrijd volledig uit. In totaal kreeg hij 14 goals tegen. Benetton beschikt over zowel de Engelse als Italiaanse nationaliteit.

Waarom 15-jarigen interessant zijn

Een speler van 15 jaar is nog volop in ontwikkeling. Clubs proberen hen vroeg vast te leggen om later sportief en financieel voordeel te hebben. Het gaat vaak niet om directe versterking, maar om een investering op lange termijn.

Ook in ons land concurreren topclubs steeds harder om jonge spelers. Dat leidt tot een markt waarin jeugdtransfers steeds vroeger gebeuren. De voorbije weken stapten heel veel spelers over van de ene naar de andere Belgische topclub. Of het gras altijd groener is aan de overkant, valt af te wachten.