Analist gelooft niets van wat Tadej Pogacar verkondigde in de Dauphiné en ziet andere verklaring

tadej pogacar
Afbeelding bron: Photonews

Met drie ritzeges en de eindzege was Tadej Pogacar ijzersterk in de Dauphiné. Thijs Zonneveld is echter niet helemaal overtuigd van de wereldkampioen. 

Tadej Pogacar had nog nooit een etappe gewonnen of het eindklassement gewonnen in de Dauphiné en wilde daar iets aan veranderen. Dat deed de Sloveen dus ook, hij reed bergop ook een aantal keer weg van zijn grote concurrent Jonas Vingegaard. 

In de voorlaatste etappe met aankomst op Valmeinier 1800, won Pogacar met kleine voorsprong op Vingegaard. Volgens de Sloveen omdat hij zich niet wilde forceren door de warmte en in de slotfase ook al aan de recuperatie dacht. 

Thijs Zonneveld gelooft daar weinig van. "Daar heb ik wel een beetje een dubbel gevoel bij. Ik vond hem er ook niet meer zo fris uitzien", zegt hij bij In de Waaier. In de slotrit was Pogacar ook tevreden met de derde plaats. 

"Hij was best wel defensief, een beetje matjes Toen Vingegaard wilde sprinten voor de tweede plaats, keek Pogacar strak naar voren: ik wil niet meer sprinten. Je zag het aankomen dat hij geen enkele moeite meer ging doen. Hij juichte ook niet omdat hij de Dauphiné had gewonnen", stelde Zonneveld nog vast.