Ideale startpositie zet de deur open voor een demonstratie van Remco Evenepoel
Isaac Del Toro heeft de ingekorte openingsetappe van de UAE Tour naar zijn hand gezet. De 22-jarige Mexicaan sprintte gisteren overtuigend naar de zege en pakte zo tien bonificatieseconden. Zo moet Remco Evenepoel
Met een imponerende punch knalde Del Toro zich gisteren naar de leiderstrui en tien seconden bonus op Evenepoel. De wereldkampioen tijdrijden blijft bij Sporza echter kalm onder de vroege tijdsachterstand.
Evenepoel start om 12u54 lokale tijd, 9u54 Belgische tijd, aan zijn race tegen de klok. De Belg ziet daarin de kans om meteen orde op zaken te stellen in het klassement.
"Del Toro is iemand die heel sterk is en heel gemotiveerd zal zijn. Mijn doel moet zijn om de tijdrit te winnen en proberen de leiderstrui over te nemen", klinkt Evenepoel gemotiveerd.
En die motivatie wordt alleen maar kracht bijgezet aangezien onze landgenoot als vijfde mag starten in de tijdrit. Dat is redelijk uitzonderlijk, want normaal komt een tijdritspecialist pas aan het einde van de tijdrit aan de beurt.
Een mogelijk obstakel voor Evenepoel zou de wind zijn. De openingsetappe werd gisteren overschaduwd door stevige rukwinden. Zo moest de organisatie ingrijpen en werd de openingsrit met 26 kilometer ingekort.