Trekt Van Gils naar de Tour met Evenepoel en Lipowitz? Dit heeft hij te zeggen
Maxim Van Gils lijkt op weg naar zijn eerste Tour de France De Tour de France is een meerdaagse wielerwedstrijd die voor het grootste deel in Frankrijk wordt gereden.
Tour de France

Tourplek nog niet helemaal zeker
In een gesprek met Het Laatste Nieuws blijft Van Gils voorzichtig over zijn kansen. "Dat zal afhangen van volgende week", zegt hij over zijn mogelijke Tourselectie. De concurrentie binnen de ploeg is groot en de Belg weet dat goede prestaties nodig zijn om zijn plaats veilig te stellen.
Toch heeft Van Gils het gevoel dat de ploegleiding op hem rekent. "Ik denk ook wel dat ze mij er graag bij hebben", klinkt het. Daarbij wijst hij op een aspect dat volgens hem steeds belangrijker wordt: de groepsdynamiek. Niet alleen individuele kwaliteiten, maar ook de onderlinge verstandhouding speelt een rol bij de selectie.
De lijm van het team
Van Gils ziet voor zichzelf een bijzondere taak weggelegd. "Ik zie mezelf een beetje als de lijm in de Tour-ploeg." Hij kan goed opschieten met zowel Remco Evenepoel
Evenepoel en Lipowitz
Volgens Van Gils vullen de kopmannen elkaar goed aan. Hij vertelt dat Lipowitz Remco een aangename ploegmaat vindt en dat dat wederzijds is.
Tegelijk beseft hij dat een team nood heeft aan verschillende karakters. Door die mix goed te combineren, kan Red Bull-BORA-hansgrohe volgens hem een hechte en sterke Tourploeg vormen.