Man probeert vriendin tot drie keer toe te wurgen: "Zwart voor haar ogen"
Een dertiger uit Sint-Truiden is in Tongeren voor de rechtbank moeten verschijnen wegens partnergeweld. Tot drie keer toe probeerde hij zijn vriendin te wurgen, schrijft Het Belang van Limburg.
De feiten deden zich kort na elkaar voor, op dezelfde dag in juli 2023, nadat het koppel naar de kermis in Heers was geweest. Thuis Thuis is de op een na oudste Belgische soap. De soap wordt uitgezonden op één.
Thuis

De vrouw kon zich bevrijden en liep naar de achterkant van de woning, waar ze opnieuw ten val kwam. "Toen heeft hij haar een tweede keer gewurgd. In die mate dat het zwart werd voor haar ogen. Ze heeft zich uiteindelijk kunnen bevrijden door in zijn vingers te bijten", aldus de advocaat.
"Ze liep opnieuw weg, maar struikelde over de hond. Toen werd ze voor een derde keer gewurgd. Het is pas gestopt toen de buren aan het raam kwamen kijken."
Geen poging tot moord
De 31-jarige man staat nu terecht wegens opzettelijke slagen en verwondingen. De advocaat van het slachtoffer vindt dat het om poging tot moord gaat. De aanklager stelt echter dat het opzet om het slachtoffer te doden niet bewezen is.
Lees ook: Man in Ukkel neergestoken in zijn eigen huis: Hij overleeft het niet
Welke straf riskeert de man?
Er wordt twaalf maanden celstraf en een geldboete van 800 euro geëist tegen de man. Hij zei in de rechtbank dat hij spijt had van de feiten en dat hij in een dronken bui gehandeld had. Begin november krijgt hij zijn vonnis te horen.