David Dehenauw ziet het weer toch even veranderen: “Gaat het regenen”

David Dehenauw
Afbeelding bron: Photonews

De lente is in het land. Dat gaan we de komende dagen zeker merken. De zon zal regelmatig van de partij zijn en grote storingen blijven uit. Alleen zaterdag lijkt er even wat meer regen te vallen, al blijven de hoeveelheden beperkt. Voor de rest oogt het weer vrij zacht en typisch lenteachtig.

Zacht en aangenaam weer

Vrijdag wordt een mooie lentedag met een afwisseling tussen zon en wolken. “Aan zee 17 graden, 20 graden in het binnenland”, licht weerman David Dehenauw toe bij VTM.

“Zaterdag tijdelijk wat regen”

Zaterdag is de minst goede dag in de rij. dag. “Zaterdag is er tijdelijk wat regen van west naar oost. De hoeveelheden zijn beperkt,” verduidelijkt de weerman. Het blijft dus bij een korte onderbreking. De temperatuur stijgt naar 18 graden.

Zondag is de zon van de partij

Na die korte dip herstelt het weer zich. “Zondag is er zon maar een lokaal buitje is niet uit te sluiten bij 15 graden", aldus Dehenauw. Op de meeste plaatsen zal het dus droog blijven.

Nieuwe week wordt frisser

Vanaf maandag wordt het allemaal wat frisser. “Maandag koelt het verder af naar 13 graden. Ook dan kan er eventueel een drup vallen of een buitje. Het is allemaal heel weinig", stelt hij gerust.

De dagen nadien verlopen vrij rustig. “Dinsdag zijn er zonnige perioden met 14 graden. Woensdag doen we daar een graadje bij en krijgen we zelfs redelijk wat zon."

De algemene trend blijft positief. “De vooruitzichten zijn dus niet slecht, enkel zaterdag mogelijk wat regen van betekenis,” besluit Dehenauw.