Stijn Baert vreest ervoor: "Mensen die sparen, werken en ondernemen gaan dat betalen"
Professor Arbeidseconomie Stijn Baert begrijpt niet waarom MR-voorzitter Georges-Louis Bouchez voor brede energiesteun ijvert. Dat zei hij in 'Terzake' op VRT Canvas.
Bouchez wil dat de regering dringend maatregelen neemt om de hoge energieprijzen en de hoge prijzen aan de pomp wat te verlichten voor de bevolking.
Premier Bart De Wever is echter begaan met de begroting en zegt dat er geen budget is voor steun. Voor MR-voorzitter Georges-Louis Bouchez Georges-Louis Bouchez een voorzitter van de Franstalige liberale partij MR.
Georges-Louis Bouchez

Wie betaalt steunmaatregelen?
Dat Bouchez voor brede energiesteun pleit is vreemd, vindt Stijn Baert. "Want zowat alle economisten zullen je vertellen dat wat je moet doen om mensen te ondersteunen het weghalen is van belastingen bij de werkenden en ze verschuiven naar vervuilende consumptie."
Baert stelt vast dat bij brede steunmaatregelen, zoals Bouchez voorstelt, precies het omgekeerde zou gebeuren. "Je gaat voor grote groepen mensen iets doen en hun lasten verlagen. Wie betaalt het gat dat ontstaat? Mensen die sparen, die werken en die ondernemen."
"Net de achterban van Bouchez waar hij het zou voor moeten opnemen. Voor mij is het dan ook onbegrijpelijk dat hij dit blijft zeggen en blijft gaan voor meer en meer mensen op wie het van toepassing zou zijn."
Welke maatregelen liggen er op tafel?
De regering zou vandaag, op 21 april, de knoop doorhakken over mogelijke maatregelen. Er wordt al een tijdje gefluisterd dat er een verhoogde vergoeding voor woon-werkverkeer zou komen voor zij die met hun wagen naar het werk rijden. Er zouden daarnaast ook maatregelen komen voor kwetsbare mensen die hun woonst met een fossiele brandstof verwarmen. Het is afwachten of er nog meer uit de bus zal komen.
Hoe kijkt Stijn Baert naar deze energiemaatregelen?
"Ik denk dat het heel logisch is dat men een stukje wil doen voor de werkende mensen - het idee om de kilometervergoeding te verhogen", zegt Baert. De overheid betaalt niet veel, de mensen hebben wat meer koopkracht, de bedrijven betalen niet te veel belastingen."
"Het ander stukje, mensen die stookolie gebruiken helpen, is een maatregel die je breed uitsmeert en die opnieuw door mensen die sparen, werken en ondernemen zou betaald worden."