Nog meer doden op komst in 'Thuis' omwille van besparingen? Woordvoerder reageert voor het eerst

Thuis Ilias
Afbeelding bron: Eén

Het 29ste seizoen van 'Thuis' wordt momenteel uitgezonden op VRT 1. De soap kan dagelijks nog steeds meer dan 1 miljoen kijkers bekoren.

In tegenstelling tot 'Familie' werken de makers van 'Thuis' niet met de zogeheten 'midseasonfinale'. Bij 'Thuis' worden kijkers naast de seizoensfinale op verschillende momenten in het verhaal verrast met schokkende (en vaak zelfs dodelijke) wendingen.

"Het mag vooruitgaan, en er moet voldoende te beleven zijn", zegt 'Thuis'-woordvoerder Hans Roggen aan Het Laatste Nieuws. Afgelopen seizoen was er in ieder geval wel wat te beleven met maar liefst acht doden.

"De job van de scenaristen is om voor spanning en suspense of een verrassing te zorgen. Soms hebben ze daar een ­dode, een bomauto of ander spektakel voor nodig. Soms niet. Maar om fictie te maken, moeten ze ook op zoek naar mooie, warme en liefdevolle verhalen. Het is die cocktail die juist moet zitten."

Op fanfora wordt vermoed dat de verschillende doden een truc zijn om de cast uit te dunnen en bijgevolg geld te besparen. "Daar is echt niks van aan", benadrukt de woordvoerder aan de krant.

"Onze hoofdcast blijft al jaren ongeveer even groot. Soms verdwijnen kleinere rollen of worden ze juist groter. En er valt ook al eens een vertrouwd gezicht af, maar dan komen er anderen bij. Dat is nu eenmaal eigen aan het genre."

Tags Thuis