Binnenkort een basisplaats onder Garcia? Jonge Belg kiest voor nieuwe uitdaging met het oog op de Rode Duivels

Vranckx
Afbeelding bron: Photonews

Aster Vranckx gaat komend seizoen aan de slag bij Sassuolo. De Belgische middenvelder wordt voor één seizoen gehuurd van Wolfsburg, dat tevens een aankoopoptie in de deal heeft opgenomen.

Voor Vranckx wordt het zijn tweede avontuur in de Serie A. In het seizoen 2022-2023 werd hij al uitgeleend aan AC Milan, maar daar wist hij geen blijvend succes te boeken. Nu krijgt hij bij Sassuolo een nieuwe kans om zich in Italië te tonen.

Bij Wolfsburg zat de Rode Duivel de laatste tijd op een zijspoor. Sinds zijn komst in 2021, toen hij voor 8 miljoen euro werd overgenomen van KV Mechelen, speelde hij slechts 70 wedstrijden en scoorde hij twee keer. Zijn uitleenbeurt aan AC Milan leverde negen optredens op.

Vranckx doorliep zijn jeugdopleiding bij KV Mechelen en tekende er op 15-jarige leeftijd zijn eerste profcontract. Zijn debuut volgde een jaar later in de Supercup tegen Racing Genk, gevolgd door zijn eerste minuten in de Jupiler Pro League tegen Anderlecht. In totaal speelde hij 47 wedstrijden voor Mechelen, waarin hij vijf keer scoorde en vier assists gaf.

Ook bij de nationale ploeg zette Vranckx stappen. In juni 2023 maakte hij zijn debuut voor de Rode Duivels. Inmiddels zit hij al aan negen caps.

Met zijn komst hoopt Sassuolo meer stabiliteit op het middenveld te brengen. Voor Vranckx betekent het een nieuwe kans om zijn kwaliteiten te tonen aan bondscoach Rudi Garcia.