Fikse tegenslag: Max Dean zit in pijnlijke situatie
Max Dean leek hard op weg naar een terugkeer naar Engeland, maar een transfer naar Bolton Wanderers wordt steeds moeilijker. KAA Gent
Bolton krijgt nul op het rekest
Een transfer van Max Dean naar Bolton Wanderers is voorlopig allesbehalve rond. Volgens The Bolton News is er wel degelijk concrete interesse in de 22-jarige aanvaller, maar het eerste bod van de Engelse club lag aanzienlijk onder de waardering van KAA Gent
Eerdere berichten over een akkoord en zelfs een geplande medische keuring bleken voorbarig. Bolton moet dus opnieuw onderhandelen als het Dean daadwerkelijk wil aantrekken. Volgens de informatie die momenteel circuleert, mikt Gent op ongeveer 4 miljoen euro voor zijn spits.
Dat is een flink bedrag voor Bolton, waardoor een vertrek van John McAtee mogelijk noodzakelijk wordt om extra transfermiddelen vrij te maken.
Dean heeft nog contract tot 2028
Dean ligt bij KAA Gent
Gent betaalde in de zomer van 2024 volgens Transfermarkt aanvankelijk ongeveer 2 miljoen euro aan Milton Keynes Dons. Via bonussen kan die transfersom nog oplopen tot 3,2 miljoen euro.
De Engelse spits kwam destijds met een contract voor vier seizoenen naar de Planet Group Arena. Gent omschreef hem bij zijn komst als een aanvaller met een directe speelstijl.
Van Leeds via MK Dons naar Gent
Dean werd op 21 februari 2004 geboren in Ormskirk en begon zijn opleiding bij Everton, waarna hij op vijftienjarige leeftijd naar Leeds United verhuisde. Daar haalde hij uiteindelijk het eerste elftal niet.
In januari 2023 trok hij naar Milton Keynes Dons. Daar brak hij helemaal door. In het seizoen 2023/24 maakte hij liefst 19 doelpunten in 34 wedstrijden, waarna Gent toesloeg.
Bij de Buffalo's kende hij eveneens een veelbelovende start. In zijn eerste seizoen scoorde hij zes keer in de Belgische competitie en vier keer in de Conference League.
Zware knieblessure vertraagde zijn ontwikkeling
Dean kreeg daarna een zware kruisbandblessure, waardoor hij ongeveer tien maanden aan de kant stond. In februari 2026 keerde hij sterk terug en scoorde hij onder meer twee keer tegen Sporting Charleroi.
Dit seizoen kwam hij voorlopig alleen in de twee Conference League-kwalificatiewedstrijden tegen LNZ Cherkasy in actie, goed voor 85 minuten zonder doelpunt. Gent houdt Dean ondertussen buiten de selectie omdat een transfer wordt overwogen. Maar zolang Bolton niet bereid is om dichter bij de vraagprijs te komen, dreigt voor de Engelsman een pijnlijke transferblokkade.