Johan Boskamp onthoudt maar één ding na de zestiende finales in de Croky Cup

Johan Boskamp
Afbeelding bron: Photonews

De zestiende finales van de Croky Cup hebben bij analist Johan Boskamp een duidelijke indruk achtergelaten. Zijn beoordeling van de prestatie van Anderlecht tegen Ninove is scherp en zonder omwegen.

Anderlecht worstelt met amateurclub

Volgens Boskamp was het verschil tussen Anderlecht en tegenstander Ninove nauwelijks zichtbaar. Ondanks een vroege voorsprong van 2-0, kon Anderlecht het overwicht niet vasthouden. Ninove bood stevig weerwerk en kwam qua spel op gelijke hoogte. Boskamp benadrukt dat dit gebeurde in een stadion dat volledig gevuld was, wat het nog wat pijnlijker maakte voor paarswit.

De analist wijst erop dat de omstandigheden ideaal waren voor Anderlecht om te scoren. “Het was de ideale kans geweest voor Anderlecht om lekker te voetballen en wat vertrouwen op te doen”, klinkt het in Het Belang van Limburg.

In plaats daarvan draaide het uit op een teleurstellende vertoning. De ploeg kon het spel niet domineren en liet zich afbluffen door een lager geklasseerde tegenstander. Boskamp uit ook zijn verbazing over de huidige positie van Anderlecht in het klassement.

Eigenlijk is het een wonder dat Anderlecht met dit spelersmateriaal nog op een vijfde plaats staat”, gaat hij verder. De ploeg zou, met het talent dat maar aanwezig, eigenlijk een pak lager moeten staan in de klassering.

Druk van de supporters

Tot slot reageert Boskamp op de kritiek die trainer Besnik Hasi ontvangt van de supporters. “Daarom vind ik het belachelijk dat de fans nu Besnik Hasi beginnen te viseren”, besluit de Nederlander.

Volgens hem ligt de verantwoordelijkheid niet uitsluitend bij de coach, gezien de beperkte mogelijkheden binnen de spelersgroep. De druk vanuit de achterban lijkt hem dan ook misplaatst, maar iedereen weet hoe het loopt bij Anderlecht als het publiek het beu is.