Nicky Hayen twijfelt niet: “Dit kan de kentering inzetten”

Nicky Hayen
Afbeelding bron: Photonews

Nicky Hayen blikt vooruit op de Europese opdracht in Utrecht. Hij benadrukt dat de focus op handelen ligt en niet op blijven terugkijken.

Voorbereiding op een nieuw Europees hoofdstuk

In aanloop naar het duel in Utrecht verwijst Hayen naar de verloren competitiewedstrijd tegen Zulte Waregem die intern grondig werd besproken. Hij geeft aan dat de analyse volledig werd afgerond en dat het team daarna bewust vooruitkijkt. De coach benadrukt dat langdurig napraten weinig toevoegt en dat de aandacht op oplossingen moet liggen.

Volgens Hayen biedt het Europese toneel een andere context waarin de ploeg met vertrouwen moet aantreden. Hij verwijst naar de noodzaak om met overtuiging te starten en de steun van het uitvak te waarderen. “We moeten donderdag met de borst vooruit het veld oplopen.” Daarmee koppelt hij de Europese wedstrijd aan een kans om de negatieve spiraal te doorbreken.

Nadruk op resultaat en waakzaamheid

Hayen ziet in een positief resultaat een mogelijk kantelpunt. “Eén goeie wedstrijd met een positief resultaat kan de kentering inzetten.” Hij legt uit dat het herwinnen van plezier en vertrouwen centraal staat binnen de staf. De tegenstander mag volgens hem niet onderschat worden, ondanks de stand in de groep.

Hij wijst erop dat Utrecht bevrijd kan spelen en dat hun beperkte puntenaantal niet volledig weerspiegelt wat ze kunnen. “We moeten waakzaam en respectvol zijn, ze hebben meer kwaliteiten dan dat ene puntje zou kunnen doen blijken.” Daarmee onderstreept hij dat de voorbereiding zonder onderschatting verloopt.

Tot slot maakt Hayen duidelijk dat hij geen details geeft over mogelijke wijzigingen in de ploeg. “Maar wie speelt of in hoeverre we roteren, ga ik hier echter niet vertellen”, besluit de trainer van de Limburgers.