“Dat is zijn probleem": Pedersen is keihard voor ploegmaat

Mads Pedersen
Afbeelding bron: Photonews

Lidl-Trek gaat in 2026 opnieuw met Mads Pedersen naar de Tour de France. Jonathan Milan, die dit jaar de groene trui won, blijft dan weer thuis. 

Mads Pedersen wil in 2026 heel wat afvinken. Hij wil voor het eerst een Monument winnen, dat lukte hem nog niet in zijn carrière. Dit jaar was hij tweede in de Ronde van Vlaanderen en derde in Parijs-Roubaix. 

In de zomer wil Pedersen ook de groene puntentrui winnen in de Tour. Dit jaar won Pedersen al de puntentrui in de Giro en de Vuelta, de groene trui in de Tour is de enige die nog ontbreekt op zijn palmares. 

Pedersen wil groene trui in de Tour

Om Pedersen alle kansen te geven op de groene trui, blijft Jonathan Milan wel thuis. “Dat is zijn probleem", zegt Pedersen duidelijk bij Het Nieuwsblad. "Toen ze afgelopen zomer voor Milan in de Tour kozen, heb ik daar ook niet moeilijk over gedaan."

Pedersen vond ook dat dit jaar de goede keuze werd gemaakt, want Milan won niet alleen de groene trui maar ook twee ritten voor Lidl-Trek. Pedersen won vier etappes in de Giro en één in de Vuelta. "Maar in 2026 doen we het anders.” 

Pedersen en Milan samen naar de Tour sturen, was volgens de Deen ook geen optie. "Dan gaat hij ook punten pakken en zou ik tegen hem moeten sprinten. Dat zou er idioot uitzien." En met Ayuso mikt Lidl-Trek volgend seizoen ook op het klassement in de Tour.