Jasper Stuyven spreekt klare taal: “Dat is niet de correcte manier van werken”

Jasper Stuyven
Afbeelding bron: Photonews

Er staat dit jaar weer heel wat te gebeuren in de wielerwereld. Met ook een eerste WK op Afrikaanse bodem.

Het nieuwe wielerseizoen is afgetrapt. Jasper Stuyven komt in de Ronde van de Algarve in Portugal voor het eerst in actie.

Hij trainde deze winter in Zuid-Afrika, maar naar het WK in Rwanda, voor het eerst op het Afrikaanse continent, kijkt hij niet bijzonder uit.

“Het is een heel zwaar parcours en ik ben realistisch genoeg om te weten dat er heel veel jonge gasten op zo’n parcours op de deur staan te kloppen”, vertelt hij aan Indeleiderstrui.

Bondscoach Serge Pauwels zal wel een hele lijst met renners hebben die mee kunnen naar het WK. Stuyven ziet het zelfs als een controverse dat er in Rwanda gereden wordt.

“Alles wordt vijf keer duurder omdat ze weten dat er Europeanen komen en ik weet niet of dat de correcte manier van werken is om Afrika op de kaart te zetten”, besluit hij heel duidelijk.