Kan Philipsen op het einde van de Tour een trui veroveren? "In drie weken kan veel gebeuren"

door: MaR
Jasper Philipsen
Afbeelding bron: Photonews

Met negen ritzeges op zijn palmares heeft Jasper Philipsen zijn liefde voor de Tour de France meermaals bewezen. Zijn voorbereiding stemt hem gerust, al wil hij zich niet vastklampen aan de openingsetappe in Lille.
 

"Ik ben heel blij met de vorm die ik nu heb", vertelt Philipsen in Sporza. "Ik heb er hard voor gewerkt en ik voel dat het op het juiste moment komt. Ik begin met volle moed aan deze drie weken."

Hoewel Philipsen in topvorm aan de start verschijnt, wil hij zijn zinnen niet uitsluitend zetten op dag één. Een eerste gele trui is mooi meegenomen, maar geen obsessie. "Het is veel gezegd dat dit de belangrijkste koersdag van mijn leven wordt, maar het is wel een heel mooie kans. Eentje die niet te veel zal terugkeren."

"Natuurlijk probeer ik die met beide handen te grijpen, maar de Tour is niet voorbij als het in Lille niet lukt. Ik probeer me niet te hard vast te pinnen op die ene dag. In drie weken kan veel gebeuren. Het is belangrijk dat mijn conditie goed is en dat we een sterke ploeg hebben. Met die moed beginnen we eraan."

Wat het groen betreft, houdt Philipsen de voet voorlopig op de rem. "Het verleden heeft me geleerd dat je groen erbij neemt als alles succesvol gaat met zeges en als je geen punten laat liggen."