Pogacar deelt vernietigende mokerslag uit in de Tour en doet opvallende belofte aan ploeggenoot

Pocagar
Afbeelding bron: Photonews

Tadej Pogacar heeft opnieuw laten zien waarom hij de grote baas is in deze Tour de France. De Sloveen reed op de mythische Alpe d'Huez iedereen uit het wiel, pakte zijn vijfde ritzege van deze ronde en boekte zijn 26e etappezege in de Tour. Toch ging het na afloop niet alleen over zijn eigen prestatie.

Pogacar reed een indrukwekkende slotklim en sloot op de flanken van Alpe d'Huez aan bij Richard Carapaz en Lenny Martinez. In de laatste kilometers plaatste de geletruidrager een vernietigende versnelling, waarop niemand nog een antwoord had.

Martinez finishte als tweede, Carapaz werd derde. Sepp Kuss eindigde als vierde, voor Tobias Halland Johannessen en Remco Evenepoel.

"Het was een gekke sfeer"

Na zijn zoveelste machtsvertoon bleef Pogacar opvallend nuchter. De Sloveen genoot zichtbaar van de zege, maar hield tegenover Sporza de voeten op de grond.

"Ik denk dat ik gevierd heb zoals altijd. Het is heel cool om hier te winnen. Het was een gekke sfeer."

Veel tijd om van de overwinning te genieten is er niet. Morgen wacht de koninginnenrit, wellicht de zwaarste etappe van deze Tour. Pogacar maakt zich daar alvast weinig zorgen over.

"Morgen volgt de koninginnenrit en dat is de lastigste dag van de Tour. Wij zullen ons eigen plan volgen en geven niet veel om al de rest. We doen ons best als team."

Focus op Del Toro

Opvallend was dat Pogacar na zijn ritzege meteen de aandacht verlegde naar ploegmaat Isaac Del Toro. De Sloveen wil er alles aan doen om zijn jonge ploeggenoot in Parijs op het eindpodium en in de witte trui te krijgen. "Vandaag kon ik mijn kans wagen en morgen zorgen we ervoor dat Isaac de witte trui verovert en op het podium eindigt", aldus Pogacar.