Tour met kansen voor Wout van Aert? Dit denken ze ervan bij Visma Lease a Bike

Wout van Aert
Afbeelding bron: Photonews

De komende editie van de Tour de France belooft een uitdagend parcours, met meerdere bergetappes en een dubbele aankomst op Alpe d’Huez. Binnen Visma Lease a Bike wordt met belangstelling uitgekeken naar de mogelijkheden voor kopman Jonas Vingegaard en allrounder Wout van Aert.

Plugge over parcours en Vingegaard

De voorbije twee jaren moest de ploeg van Visma Lease a Bike telkens het onderspit delven tegen Tadej Pogacar. Met het nieuwe parcours hoopt men op een kentering. Ploegleider Richard Plugge noemt het een prachtig parcours en wijst op het zwaartepunt in de slotweek. “Al zal de 14e rit naar Le Markstein ook wel een lastige dobber worden”, stelt hij bij Sporza.

Volgens Plugge zijn er meerdere ritten die Vingegaard goed zouden moeten liggen. Zowel de ploegentijdrit als de individuele tijdrit worden als gunstig beschouwd. “Er zitten een aantal mooie etappes tussen die hem goed moeten liggen. De ploegentijdrit en de individuele tijdrit zijn ook niet in zijn nadeel.”

De organisatie van de Tour mikt op een spannende ontknoping in Parijs. “De Tour de France wil met dit parcours de spanning tot in Parijs in de koers houden. Ik denk dat ze daar aardig in zullen lukken”, klinkt het.

Van Aert blijft een troef

Naast Vingegaard ziet Plugge ook perspectieven voor Van Aert. Onze landgenoot liet zich in de vorige editie opmerken met een opvallende prestatie in Montmartre. “Wout heeft in de voorbije Tour een mooie show opgevoerd in Montmartre. Ik ben blij dat hij daar volgend jaar weer op herhaling mag proberen te gaan.”

Hoewel het aantal ritten voor punchers beperkt is, blijft Plugge optimistisch over Van Aerts kansen. “Dat er niet veel punchersritten zijn? Wout is zo’n goeie allrounder dat er voor hem altijd kansen liggen in de Tour”, besluit Plugge.