Politie is op zoek naar deze twee mannen die misschien ook wel bij je thuis zijn geweest
De politie is dringend op zoek naar twee mannen. Ze schakelen daarvoor je hulp in.
De politie heeft een opsporingsbericht verspreid over twee mannen die betrokken zouden zijn bij een reeks oplichtingspraktijken in en rond Diest. Op donderdag 7 november 2024 belde één van hen aan bij een vrouw met een alarmerend verhaal. Hij deed zich voor als inspecteur van de politiezone Diest en beweerde dat er in haar buurt drie verdachten waren opgepakt. Volgens hem was haar bankkaart niet langer veilig.
De man stelde voor dat de vrouw haar kaart onder de deurmat zou leggen, zodat een zogezegde collega in burger die kon ophalen. De vrouw vond dit verdacht en volgde zijn instructies niet op. Toch stond de oplichter even later aan haar deur. Hij vroeg waarom de kaart niet klaar lag, zette haar onder druk en wilde niet alleen haar bankkaart, maar ook de code en informatie over haar juwelen.
Tweede dader
Nog diezelfde avond probeerde de dader driemaal geld af te halen in Scherpenheuvel-Zichem, zonder succes. Vervolgens dook hij om 21.12 uur op in een wassalon aan de Zuidervest, waar hij voor 21 euro aan wasmachines activeerde. Mogelijk was dit een poging om de kaart alsnog te testen of te gebruiken voor kleine aankopen.
Enkele uren later werden er betalingen verricht in Maasmechelen en in Rekem, een deelgemeente van Lanaken. Daarbij dook ook een tweede verdachte op. Die kocht voor maar liefst 840 euro aan vapes. De politie vraagt iedereen die op 7 november werd opgebeld of bezoek kreeg van deze mannen, of die hen herkent op de gedeelde beelden, om zich dringend te melden.