Zij gingen in de fout en riskeren nu geldboete van 400 tot 1.600 euro
Donderdag wordt in de correctionele rechtbank van Brussel de eerste van drie themazittingen gehouden rond voorzitters en bijzitters die zonder geldige reden wegbleven of te laat opdaagden bij de jongste gemeenteraadsverkiezingen of federale verkiezingen. Ze riskeren hoge boetes.
Het parket van Halle-Vilvoorde dagvaardde 50 afwezige voor- en bijzitters. "Ze hebben zich zonder wettige reden niet of te laat aangemeld in het bureau waar zij waren aangewezen voor de verkiezingen en zijn niet ingegaan op het voorstel tot minnelijke schikking", legt het parket uit.
"Deze personen riskeren nu een geldboete die minimaal 400 euro en maximaal 1.600 euro kan bedragen. 408 andere personen zijn wel ingegaan op het voorstel tot minnelijke schikking, dat 250 euro bedroeg."
Na de themazitting van donderdag 27 maart volgen volgende maand nog twee zittingen rond afwezige voorzitters en bijzitters, op 3 april en op 24 april.