Breken de temperaturen woensdag een record? Weerman Bram maakt inschatting

Bram Verbruggen
Afbeelding bron: Photonews

Woensdag zou het de vroegste lentedag ooit gemeten kunnen worden in ons land, maar daarvoor moet het wel 20 graden worden. Weerman Bram Verbruggen schat de kansen in.

Dinsdag werd hoofdzakelijk grijs, met opklaringen in West-Vlaanderen. "In het uiterste oosten van het land - in Limburg en grote delen van Antwerpen - blijven ze de hele dag in het grijze weer zitten. Daar gaan ook opklaringen komen, maar dat is pas voor vanavond en vannacht", zei Bram Verbruggen in 'Ann & Daan' op Radio 2.

Zuidenwind brengt zachtere lucht

Het kwik klom tot 12 à 15 graden, wat zacht is voor de tijd van het jaar. "Normaal gezien heb je nu zo'n graad of 8. Het komt door een zwakke tot matige zuidwestenwind die naar het zuiden gaat draaien. Die zuidenwind brengt nog wat zachtere lucht met zich mee voor woensdag."

Minima voor vannacht

Het KMI voorspelt voor de komende nacht minima die schommelen tussen 6 graden in de Kempen en 8 graden in het westen van het land. "In het zuidoosten vormt er zich lage bewolking en/of mist. Elders kan het lokaal mistig worden", zegt de weerkundige dienst.

Woensdag: net geen 20 graden

Woensdag krijgen we onverwacht hoge temperaturen. "Het wordt 18 graden in het centrum en misschien 19 graden in de Kempen. 20 graden is net iets te hoog gegrepen, dat zit niet in de voorspelling. Maar wie weet draait het net wat anders uit. We krijgen heel veel zon, het wordt echt wel een heel mooie dag."

Het zal voelen alsof de lente is aangebroken, maar een officiële lentedag wordt het wellicht niet. "Om officieel van een lentedag te mogen spreken heb je 20 graden nodig. Halen we dat toch, dan zou het de vroegste lentedag zijn sinds het begin van de waarnemingen."

Donderdag: zacht met goed voelbare wind

Donderdag zakken de temperaturen wat, maar het blijft nog altijd zacht: 12 tot 16 graden. "Er staat dan wel een goed voelbare wind. Zeker aan zee kan die vrij krachtig gaan waaien."

In het westen en in het centrum zullen er meer wolkenvelden zijn. Verbruggen sluit een lokale bui daar niet uit, terwijl in het oosten er wat meer zon zal zijn.