Belangrijk voor wie naar de kust gaat: "Dit doen zal je pak frustratie besparen"
Het belooft een topweekend te worden aan de kust. Westtoer, de toeristische dienst van het West-Vlaamse provinciebestuur, verwacht maar liefst 300.000 dagjestoeristen.
Dat betekent dat het druk kan worden op de baan. "Laat je auto gewoon thuis, neem bijvoorbeeld de trein om naar zee te gaan. Het zal je een pak frustratie besparen", sprak journalist Klaas Danneel op VTM
De NMBS zet dit weekend extra treinen naar de kust in. "Negen naar Oostende en vier naar Blankenberge, zowel zaterdag als zondag. En die rijden ook netjes terug."
De NMBS verwacht een grote drukte op de treinen en in de stations: "Door het mooie weer verwachten we tijdens het weekend van 21-22 juni veel reizigers in de treinen met bestemming de kust."
"Daardoor is het mogelijk dat je moet wachten in het station voordat je aan boord kan gaan van een trein met beschikbare zitplaatsen."
Spitsuren vermijden
"Vermijd in de mate van het mogelijke de spitsuren (aankomst aan de kust tussen 11.00 uur en 14.00 uur en vertrek van aan de kust tussen 17.00 uur en 20.00 uur)."