Kans wordt groter dat je virus oploopt de komende dagen

Het is genieten geblazen van het mooie zomerweer. De temperatuur stijgt zelfs boven de 25 graden uit. Het lijkt wel zomer.
Donderdag krijgen we opnieuw een zomerse dag. Vanaf vrijdag kantelt het weer. Het wordt tegen zondag meer dan 10 graden frisser.
De plotse temperatuurdaling zal er niet voor zorgen dat je plots verkouden geraakt. Een verkoudheid wordt immers veroorzaakt door virussen. Maar de komende tijd vergroot wel de kans dat je een virus kan oplopen.
De kans op een verkoudheid stijgt omdat je lichaam zich weer moet aanpassen aan de frissere temperaturen. Als je je te licht kleedt, kan je weerstand ook weer even verlagen, waardoor je vatbaarder bent om een virus op te lopen.
We brengen dan ook weer meer tijd binnen door, dat is meer contact met anderen en dus meer kans op een virusoverdracht. De omstandigheden zijn van die aard dan dat je sneller een virus oploopt.
Handen wassen
Er is wel wat dat je kan doen. Kleed je in laagjes. Zo kan je je makkelijk aanpassen aan de temperatuurverschillen.
Was je handen regelmatig. Zo voorkom je dat je onbewust een virus overbrengt naar je gezicht. Verlucht je huis ook voldoende door dagelijks een raam open te zetten.