Welke hervormingen mogen we van de Arizona-regering verwachten? Bouchez licht tipje van de sluier

Georges-Louis Bouchez
Afbeelding bron: Photonews

Onder leiding van formateur Bart De Wever proberen de partijen N-VA, CD&V, Vooruit, MR en Les Engagés een nieuwe federale regering te vormen, de Arizona-coalitie. Welke maatregelen er op ons afkomen? MR-voorzitter Georges-Louis Bouchez licht een tipje van de sluier.

De nieuwe regering moet fors besparen en wil hervormingen doorvoeren, onder meer voor pensioenen en arbeidsmarkt. Bart De Wever liet al enkele keren verstaan dat het om pijnlijke maatregelen zal gaan.

Georges-Louis Bouchez liet zondag optekenen dat er absoluut geen nieuwe belastingen kunnen komen wat hem betreft. "Als jullie belastingen willen, dan hadden we vijf maanden geleden al een regering kunnen vormen. Ik wil geen extra belastingen meer, we zijn op het maximum."

De voorzitter van MR gaf in zijn nieuwjaarstoespraak zondag al enkele aanwijzingen over de hervormingen die op de onderhandelingstafel liggen. Hij verwijst naar de activering van werklozen en langdurig zieken en besparingen op het overheidsapparaat.

"Het is niet lijden als je opnieuw regels invoert die zinvol zijn, als je de regels omtrent werkloosheid afstemt op de rest van Europa, als je strijdt tegen ingebeelde ziektes, als je het gewicht wil terugdringen van een overheid die te vet is. Dat is gewoonweg goed bestuur."