Klanten van Delhaize kunnen fluiten naar deze promo's: Wél bij Colruyt
Delhaize heeft onverwacht enkele promoties geschrapt, meldt 'VTM Nieuws'. De promo's staan wel afgedrukt in de reclamefolders, maar in de winkels zelf is er geen sprake van, door onenigheid met de leverancier.
Promo's op Dash en Pampers geschrapt
Het ging om 1+1 gratis promoties op wasmiddel van het merk Dash en luiers van het merk Pampers. De promo's stonden al gedrukt in de reclamefolders van Delhaize, maar de supermarktketen kan deze niet waarmaken omdat Delhaize het niet eens raakt met leverancier Procter & Gamble.
Delhaize biedt excuses aan aan klanten
In de Delhaize-winkels hangt er een briefje met excuses aan de winkelrekken van de producten: "Beste klant, door moeilijke onderhandelingen met de leverancier wordt de promotie voor Dash op pagina 18 van onze folder, geldig van donderdag 29/01 tot en met woensdag 04/02/2026, geschrapt. We verwijzen je door naar de andere merken of naar ons huismerk Delhaize. Gelieve ons voor dit ongemak te verontschuldigen."
Prijsonderhandelingen met leverancier Procter & Gamble
"Onderhandelingen tussen retailers en leveranciers vinden regelmatig plaats. En op dit moment lopen die met Procter & Gamble, en die lopen niet zoals ze zouden moeten lopen", zei Roel Dekelver, de woordvoerder van Delhaize, in 'VTM Nieuws'.
"Over de prijs?", werd hem gevraagd. "Over alles, over de samenwerking, over andere processen, en ook over de prijzen en over producten. Die gesprekken verlopen niet vlot, en vandaar dat we beslist hebben om de promoties tijdelijk niet toe te passen."
Lees ook: 4 superpromo's bij Lidl, ALDI, Kruidvat en Albert Heijn deze week
Zelfde promoties wel verkrijgbaar bij Colruyt
Het is uitzonderlijk dat een supermarkt zelf beslist om promo's op het laatste moment te schrappen. Opmerkelijk: intussen zijn dezelfde promo's op dezelfde producten wél verkrijgbaar bij concurrent Colruyt, waar de onderhandelingen minder moeizaam zouden verlopen.
"De mensen weten nu dat ze hier die promoties wel nog kunnen vinden", zei professor Retailmarketing Els Breugelmans (KU Leuven). "Wat we wel weten uit onderzoek, is dat als mensen van winkel wisselen, bijvoorbeeld om ergens producten te gaan kopen die in promotie staan, ze dan vaak hun volledige winkelmand daar aankopen. Dus vooral dat zal Delhaize dan heel veel pijn doen."