Supermarkten in ons land krijgen te maken met concurrentie uit China
De supermarkten in ons land zijn op hun hoede. Temu, een Chinese e-commercereus, zal allicht voor stevige concurrentie gaan zorgen.
In de Temu-app is een nieuwe categorie verschenen. De Chinese shopping-app richt zich nu ook op voedingswaren. Voorlopig gaat het om een beperkt aanbod, zoals snoep, chocoladerepen, noten, sauzen en pasta. Het is zeker niet uitgesloten dat dit aanbod nog uitgebreid wordt.
“Temu komt nu onze markt binnen met klassieke producten”, legt retailprofessor Pierre-Alexandre Billiet uit in Het Laatste Nieuws. “Maar eens de consument over de streep is, kan je hem alles laten kopen. Dat kan gaan van Belgische frieten tot Aziatische rijst.”
Revolutie
Temu kan bovendien concurreren met Aldi en Lidl als het gaat om de laagste prijs. Net dat schrikt supermarkten af. Sommige producten bij Temu zijn nu al goedkoper dan bij Delhaize Delivery. Dat Temu nog verder terrein zal winnen op de Belgische markt, lijkt dan ook een uitgemaakte zaak.
Moeten Delhaize en Colruyt zich zorgen maken? “Nee”, is het duidelijke antwoord van Billiet. “Maar het is zeker iets om in de gaten te houden. Geen enkele Europese retailer zag dit aankomen. Dit toont aan dat er een mogelijke revolutie in de voedingssector op til is.”