Vreselijk nieuws voor Belgische gebruikers van WhatsApp

door: PMN
WhatsApp
Afbeelding bron: Unsplash

Er is vreselijk nieuws over WhatsApp. Het nieuws treft heel wat Belgische gebruikers.

Er is een groot datalek ontdekt. Gegevens van 3,2 miljoen Belgen worden momenteel te koop aangeboden op het darkweb. Het gaat onder meer om telefoonnummers, gebruikers-ID’s en profielfoto’s.

Volgens experts is er geen sprake van een hack, maar wel van “scraping”. Dat is een techniek waarbij een computerprogramma automatisch informatie verzamelt van websites of apps. In dit geval gebeurde dat bij Belgische gebruikers van WhatsApp.

De buitgemaakte gegevens zijn nu beschikbaar op het darkweb. Dat is interessant voor oplichters die zich willen bezighouden met phishing via sms (smishing) of via telefoongesprekken (vishing).

Om jezelf beter te beschermen, is het aangeraden je WhatsApp-instellingen aan te passen. Ga naar Instellingen > Privacy en stel de opties ‘Laatst gezien’, ‘Profielfoto’ en ‘Info’ in op ‘Niemand’ of ‘Mijn contacten’.

Tags whatsapp