Wegenwerken op E17 vanaf vrijdagavond: dit moet je weten

wegenwerken wegwerkzaamheden
Afbeelding bron: Photonews

Wie tijdens het weekend van 16 oktober 2026 de E17 richting Kortrijk neemt, moet rekening houden met wegenwerken in Kruisem. Het Agentschap Wegen en Verkeer herstelt er op verschillende plaatsen het betonnen wegdek. Het verkeer kan de werfzone blijven passeren, maar krijgt minder ruimte en moet de snelheid beperken. Vooral in de nacht van vrijdag op zaterdag is de hinder groter, omdat dan slechts één versmalde rijstrook beschikbaar is.

Betonherstellingen op vijf plaatsen op de E17

Het betonnen wegdek van de E17 in Kruisem vertoont op verschillende plaatsen ernstige barsten. Om verdere problemen met de wegverharding te voorkomen, voert het Agentschap Wegen en Verkeer lokale herstellingen uit in de richting van Kortrijk.

De werken vinden plaats op een vijftal locaties tussen het op- en afrittencomplex Kruishoutem, ter hoogte van afrit 6, en de vrachtwagenparking langs de snelweg in Kruisem. Zowel de pechstrook als de rechter- en middenrijstrook komen daarbij aan bod. De beschadigde betonplaten worden uitgebroken en vervangen door nieuw beton. Om die werkzaamheden veilig te kunnen uitvoeren, moet een deel van de rijbaan tijdelijk worden afgesloten.

Wanneer vinden de wegenwerken plaats?

De werken starten op vrijdag 16 oktober om 20 uur en lopen door tot maandagochtend 19 oktober om 5 uur. Het gaat dus om een volledig weekend, waarbij automobilisten op verschillende momenten rekening moeten houden met versmalde rijstroken.

Tijdens de volledige werkperiode zijn de pechstrook en de rechterrijstrook ingenomen. In de nacht van vrijdag op zaterdag wordt ook de middelste rijstrook afgesloten. Daardoor blijft er op dat moment slechts één versmalde rijstrook over voor het verkeer richting Kortrijk.

Buiten die nacht kunnen automobilisten de werfzone over twee versmalde rijstroken passeren. De vrachtwagenparking langs de E17 in Kruisem blijft gedurende de volledige periode bereikbaar.

Snelheidsbeperking van 50 km/u

Wie tijdens het weekend over de E17 richting Kortrijk rijdt, moet rekening houden met een snelheidsbeperking van 50 km/u ter hoogte van de werfzone. Door de versmalde rijstroken is extra voorzichtigheid aangewezen.

De beschikbare ruimte op de rijbaan is kleiner dan normaal en de verkeerssituatie kan veranderen naarmate de werken vorderen. Bestuurders houden daarom het best voldoende afstand en volgen de tijdelijke verkeerssignalisatie.

Vooral wie in de nacht van vrijdag op zaterdag op de E17 rijdt, doet er goed aan extra rekening te houden met mogelijke vertragingen. Omdat dan maar één versmalde rijstrook beschikbaar is, kan het verkeer minder vlot doorstromen.

Geen hinder voor verkeer richting Gent

De werkzaamheden vinden uitsluitend plaats op de E17 richting Kortrijk. Wie in de tegenovergestelde richting, naar Gent, rijdt, ondervindt volgens de aangekondigde planning geen hinder van deze werken.

Automobilisten die tijdens het weekend richting Kortrijk moeten, houden dus het best rekening met de aangepaste verkeerssituatie tussen het complex Kruishoutem en de vrachtwagenparking in Kruisem. Wie flexibel is in zijn vertrektijd, kan overwegen de nacht van vrijdag op zaterdag te vermijden.

De herstellingen moeten ervoor zorgen dat de beschadigde delen van het betonnen wegdek opnieuw in goede staat zijn. Als de planning wordt gevolgd, zijn de werken maandagochtend 19 oktober om 5 uur afgerond en kan het verkeer opnieuw over de normale rijstroken rijden.